Kontynuacja Treści Cylu "Gniew" w Galerii Fotograficznej Eko-Fand.

Przeglądałem Internet. Tematy dotyczące „przybytków”, które mi kojarzyły się z gniewem. I prawie natychmiast wspomniałem „Katownię” w Gdańsku (na Placu Węglowym).

Pośród relacji PTTK, znalazłem o Placu Węglowy i całym Gdańsku, wiadomość, że w tym Mieście, było najwięcej wobec badanej historii Miast Polskich, - było najwięcej pręgierzy.

Zdanie o tym, że jeden z pręgierzy, stanowił karę za oszustwa przy sprzedaży ryb, zastanowiło mnie. Mając przeszłość chorobową, obciążoną „spotkaniami z Policjantami”, ujrzałem kontekst „oszustw na rybach”, taki że opiszę jako swoją opinię, ilustrując współczesnymi „zjawiskami rynkowymi”.

Wiadomo nam, że karze podlegają ujawnieni sprawcy przestępstw. Ale kto „daje się złapać” - ten kto nie umie ukryć przestępstwa… Czyli, kara się, nie liczną grupę oszustów, tylko „takich, którzy hmm chcieli spróbować (?)”. Dyletanci, okazują się „karalni”.

Inną dziedziną przestępczą, okazują się nadal, manipulatorzy,

podważający prawdziwość, autentycznych przeciw nim dowodów, i ujawnianych faktów.

Dodatkowo, lobbowanie ustawodawców, prowadzi do otwierania prawnych „dróg do zysku” dawniej nielegalnego, a niekiedy co gorsze, naruszających przyzwoitość, która reguluje przecież, warunki dojrzewania dzieci i młodzieży.

Wcześniej już Alarmowali światli, „jakie Jej Dzieci, będzie chowanie”.

Jedyny Autor: Andrzej Fejster.

Komentarze